Infektuar: 125|Shëruar: 10|Vdekur: 1

Klitschko kundër racizmit: Le të jemi forca shtyse për tolerancën

Legjenda e boksirt, Wladimir Klitschko, i është bashkuar kampanjës kundër racizmit.

Problemet me racizmin janë kthyer në një kancer për sportin. Në secilin sport, racizmi po shkatërron bukurinë e garës.

Në luftën kundër kësaj dukurie së fundmi është bashkuar edhe legjenda ukrainase, Klitschko.

“Jam i bindur: Vetëm bisedat ngrisin ura. Le të jemi forca shtyse për tolerancën! Së bashku!” ishte mbishkrimi i Klitschko në Twitter,

Kurse në fotografinë e postuar, ishin edhe disa fjalë të tjera.

“Le të veprojmë e të ngritemi kundër atyre që refuzojnë principet e lirisë dhe barazisë, kundër atyre që rrezikojnë paqen tonë. Të mos jemi frikacakë” thuhej në fjalet e Klitschko.

Sigurisht, këto fjalë kanë rëndësi të madhe, pasur parasysh influencën e madhe të ukrainasit në sport.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001