Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Këshilltari i Thaçit dhe ministri i Kurtit dalin në aeroport nesër për t’i pritur ndihmat e Erdoganit

Një kontingjent masash mbrojtëse dhe pajisjesh mjekësore do të mbërrijnë në Kosovë, të mërkurën.

Bëhet fjalë për një donacion nga Turqia, për institucionet e Kosovës, për menaxhimin e situatës epidemilogjike me Covid-19.

“Të mërkurën më 8 prill 2020, në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të mbërrijë një kontigjent i masave mbrojtëse dhe pajisjeve mjekësore, donacion i Republikës së Turqisë, për institucionet e Kosovës për menaxhimin e situatës epidemiologjike me Covid-19”, bën të ditur një njoftim nga Ministria e Shëndetësisë.

Ndihmat e presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, do të dalin për t’i pritur një këshilltar i presidentit Hashim Thaçi dhe një ministër i kryeministrit Albin Kurti.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001