Infektuar: 1032|Shëruar: 789|Vdekur: 29

KFOR-i ndihmon Mitrovicën me pajisje mbrojtëse

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka takuar sot përfaqësues nga KFOR-i, shkruan Literal Media.

Faqja zyrtare e kësaj komunë, në një postim në facebook ka njoftuar që KFOR-i ka dhuruar donacion me pajisje mbrojtëse mjekësore.

“KFOR-i Amerikan dhuron donacion me pajisje mbrojtëse mjekësore për QKMF-në në Mitrovicë”, thuhet në postim.

Bahtiri i ka falenderuar dhe ka thënë që ky material menjëherë do të dërgohet për shfrytëzim nga stafi shëndetësor në QKMF.

Lexojeni postimin e plotë:


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001