Infektuar: 14939|Shëruar: 12325|Vdekur: 611

Digjen dy shtëpi në Klinë

Të enjten është raportuar se një person në fshatin Klinafc të Klinës, derisa kishte ndezur disa mbeturina, zjarri është zgjeruar dhe kishte përfshirë dy shtëpi të pa banuara.

Njësitë përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri.

Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt.

“Me 13.02.2020 është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar derisa kishte ndezur disa mbeturina, zjarri është zgjeruar dhe kishte përfshirë dy shtëpi të pa banuara. Njësit përkatëse dhe zjarrfikësit kanë dal në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarri. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.
LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001