Infektuar: 1123|Shëruar: 847|Vdekur: 30

David Oyelowo kryeson aktorët e adaptimit filmik të librit të Bill Klintonit

Ylli i “Selma”, David Oyelowo, do ta udhëheqë adaptimin e serialit televiziv të bestsellerit të ish-presidentit të SHBA-së, Bill Klinton, “The President Is Missing”.

Drejtuesit e “Showtime” e kanë zgjedhur projektin, bazuar në librin e Clintonit me James Patterson, ndërsa tani Oyelowo ka pranuar të luajë dhe ta bëjë produksionin ekzekutiv, së bashku me ish-presidentin dhe skenaristin e trilerit.

Oyelowo do ta portretizojë një nënkryetar të pafuqishëm, i cili bëhet papritur president.

"Davidi sjell shumë thellësi, ndjeshmëri dhe fuqi të madhe për çdo rol që luan," thotë për “Deadline”, Gary Levine, president i argëtimit në Showtime Networks. "Roli i tij kryesor na siguron që seriali ynë ta ketë suspancën emocionuese të një trileri politik së bashku me kompleksitetin interesant të një drame."

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001