Infektuar: 1032|Shëruar: 789|Vdekur: 29

Boris Johnson akoma në intenzivë, zëdhënësi tregon gjendjen e tij

Një zëdhënës ka dhënë detaje rreth shëndetit të Kryeministrit britanik, Boris Johnson, I cili po vazhdon të jetë nën kujdes intensivepër shkak të përkeqësimit të gjendjes si pasojë e koronavirusit, shkruan the Guardian.

Sipas këtij zëdhënësi, “Johnson ka pasur një natë të mirë dhe po vazhdon të përmirësohet nën kujdesin intensiv”.

Tutje zëdhnësi ka shtuar si Johnson mund të flas më njerëz, por që dicka e tillë nuk po i kërkohet gjatë trajtimit mjekësor.

Johnson dy javë më parë ka njoftuar edhe ka dalë pozitiv në testin ndaj koronavirusit, ndërsa gjatë kësaj jave atij iu përkeqësua gjendja.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001