Infektuar: 14939|Shëruar: 12325|Vdekur: 611

Bentley me një surprizë speciale në Geneva Motor Show

Modeli Bacalar, është i bazuar në EXP 100 GT Concept

Kur kanë mbetur vetëm dy javë deri në fillimin e Geneva Motor Show, Bentley ka treguar një model misterioz që do ta shfaq në këtë aktivitet.

Tani është bërë e ditur, se kjo makinë është frymëzuar në EXP 100 GT Concept, që e kemi parë më herët, ndërsa do të quhet Bacalar.

Vetura luksoze e ndërtuar me bazë në Bentley Mulliner, ka strukturë shumë më ndryshe se modeli origjinal.

Në këtë model është përdorur dizajn që thuhet të jetë i bukur dhe dramatik në të njëjtën kohë, duke e bërë shumë më të veçantë.

Krahas disa të reja tjera, kjo makinë do të jetë surpriza speciale nga Bentley, ndërsa pritet të ketë edhe shumë befasi tjera të mira.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001