Arrin në 1,380 numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Kinë është rritur në 1,380, ndërsa rastet e konfirmuara kanë shkuar në 63,851.

Nga 5,090 raste të raportuara deri të enjtën, 4,823 ishin nga province Hubei, shkruan Indeksonline.

Koronavirusi filloi në qytetin kinez Wuhan dhe që atëherë është përhapur në disa vende të botës.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001