Infektuar: 10987|Shëruar: 6506|Vdekur: 373

Anëtari i VV-së: Nëse shkojmë në zgjedhje, LDK s’merr më shumë se 20 deputetë

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani përmes një statusi ka komentuar bisedimet mes VV-së dhe LDK-së.

Sipas tij, nëse shkohet në zgjedhje të reja, LDK nuk do të mund të marrë më shumë se 20 deputetë.

“LDK është mirë me ja shti kësaj pune!Nëse shkohet në zgjedhje nuk mund të marr me shumë se 20 deputet!Nëse mbetet në opozitë, në zgjedhjet e ardhshme i bohet PRAGU sikurse NISMA-së.”, ka shkruar ai.

Albin Kurti dhe Isa Mustafa sot kanë mbajtur takimin që supozohej se do të arrihej marrëveshja për krijimin e Qeverisë, mirëpo diçka e tillë nuk ndodhi.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001