Infektuar: 1048|Shëruar: 801|Vdekur: 30

Ajo është 92-vjeçe, por vallëzimi i saj të lë pa fjalë

Një video e publikuar shihet se si një plakë tenton të vallëzojë.

Dhe edhe pse në moshë, ajo nuk është se nuk ia del të bëjë një gjë të tillë – përkundrazi.

Siç thuhet në përshkrimin e videos, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për një 92-vjeçare e cila stërvitet për vallëzim – bashkë me një instruktore, 60 vjet më të re.

Rachel Philitsen tanimë në pension filloi të kërcejë si një fëmijë – dhe vallëzimi u bë pasioni i saj.

Kur u transferua në Miami në 1968, ajo gjeti një dashuri vallëzimin zumba dhe një miqësi me instruktoren e saj Rina Martinez Rincon, 35 vjeçe.

Çifti tani vallëzojnë së bashku për katër vjet, Rachel duke ndjekur dy nga klasat e Rinas në javë.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001