Infektuar: 10987|Shëruar: 6506|Vdekur: 373

A do të paraqitet Ronaldo kundër Udinese? Përgjigjet Sarri

Juventus nesër do të ketë një tjetër test për t’iu nënshtruar.

Në kuadër të Kupës së Italisë, ‘Biankoneri’ do të luajnë kundër Udinese.

Për këtë ndeshje, në dyshim është Cristiano Ronaldo, i cili nuk ka ndonjë problem serioz, por mund të mos paraqitet.

Lidhur me situatën e yllit portugez ka folur edhe Maurizio Sarri, i cili ka bërë të ditur se vendimin do ta marrë nesër.

“Cristiano është mirë dhe në formë të lartë” ka thënë Sarri fillimisht.

“Dua të flas me të nesër dhe të zbuloj nëse ai luan ose jo” ka shtuar trajneri italian.

Ronaldo ka ditur që të shpreh pakënaqësinë e tij kur i kufizohen minutat nga Sarri, prandaj trajneri duket se vendimin do ta marrë në mirëkuptim me lojtarin.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001