Infektuar: 34940|Shëruar: 21446|Vdekur: 926

652 persona ndëshkohen për mosrespektim të Ligjit anti-COVID

Banorët e Kosovës edhe më tutje vazhdojnë të mos e respektojnë Ligjin për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit.

Pavarësisht masave shtrënguese dhe Ligjit për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit, banorët e Kosovës vazhdojnë të mos e respektojnë atë, shkruan lajmi.net.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në tërë vendin ka shqiptuar gjithsej 652 tiketa për personat që nuk e kanë respektuar Ligjin për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit.

Theksojmë se Ligji për parandalimin dhe përhapjen e koronavirusit në Kosovë, ka hyrë në fuqi në muajin gusht.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001