Infektuar: 10419|Shëruar: 6048|Vdekur: 341

629 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë

Gjithsej 926 persona po trajtohen për COVID-19 në spitalet në Kosovë, ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor dhe Universitar i Kosovës (SHSKUK).

Sipas njoftimit të SHSKUK-së, 448 prej tyre janë të konfirmuar me koronavirus.

Në respiratorë janë 20 pacientë, në CPAP 22 pacientë, ndërsa 390 janë në oksigjenoterapi.

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001