Infektuar: 106|Shëruar: 1|Vdekur: 1

4 shkurti po afron, Kurti në Pejë për vikend

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, bashkë me atë të Kuvendit, Glauk Konjufcën si duket kanë vendosur ta kalojnë bashkë këtë të dielë.

Duke e parë se nuk po arrin marrëveshje me LDK-në, Kurti ka vizituar aktivistët në Pejë.

“Duke ndodhur. Peja çdo ditë e më shumë në qendër të vëmendjes dhe vendimmarrjës.Pejë 26.01.2020”, ka shkruar njëri nga aktivistët e Vetëvendosjes.

Të premten ishte takimi i fundit mes LDK-së e LVV-së, që u mbajt larg syrit të mediave.

Indeksonline përmes burimeve brenda takimit mësoi se nuk ka pasur përafrime në qëndrime mes dy partive.

Kurti ka kohë deri me 4 shkurt që të siguroi shumicën parlamentare nëse do të bëhet kryeministër.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Teknologji
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001