Infektuar: 9049|Shëruar: 4979|Vdekur: 256

20 raste të reja me Covid-19 në Prizren

Në 24 orët e fundit Prizreni ka shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

Nga publikimi i të dhënave të fundit mbi situatën më Covid-19 nga IKSHPK bëhet e ditur se në komunën e Prizrenit janë shënuar 20 raste të reja me koronavirus.

“Nga 434 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prje të cilëve rezultojnë 224 raste pozitive. Komuna Prizren me 20 raste”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001