Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

20 fotografi të qenve irlandezë që dëshmojnë se ata gjigantë janë engjëj me gëzof

Viteve të fundit, dukshëm është shtuar numri i familjeve që mbrenda në shtëpi vendosin të mbajnë kafshë. Në shumicën e rasteve, ata zgjedhin të mbajnë një qen shkruan Literal Media.

Nëse jeni një prej atyre personave që i dashurojnë kafshët, atëherë padyshim ju duhet ta lexoni këtë artikull.

A keni menduar ndonjëherë të merrni një Qen-ujk Irlandez? Ne jemi të sigurt se shumë njerëz do t'i thonë "jo" kësaj pyetjeje. Kjo racë nuk është aq e popullarizuar sa një Husky ose një Retriever i Labrador. Kërkon gjithashtu shumë hapësirë. Por një qen i madh do të thotë një mik i madh me të cilin nuk do të ndjeheni kurrë të mërzitur.

Në Bright Side, ne nuk ju inkurajojmë që të dilni menjëherë dhe të merrni një Qen-ujk irlandez menjëherë. Por kush e di, mbase, pasi të keni lexuar këtë artikull, ju do të filloni të ëndërroni për këtë mik të madh.

1."Njëri prej këtyre qenve ka një prezencë qartësisht më të madhe se vetë jeta, fiziku i të cilit, i ngritur nga një sasi ekstreme e vetëbesimit, frikëson çdo ndërhyrës të mundshëm dhe siguron një ndjenjë sigurie për të gjithë familjen. Tjetri është një qen irlandez ”.

2. "Ky gjuetar i ujqve ka nevojë për një arush pelushi që të ndjehet i sigurt."

3. Ky entuziast i transportit publik.

4. Nëse akoma nuk po e imagjinoni se sa të mëdhenj qentë irlandezë mund të jenë, shihni këtë foto:

5. "Sigurisht, na zë të gjithëve"

6. Qentë irlandezë janë qentë më të mirë për t'i mbajtur në prehër.

7. Ja si duket sistemi më i sigurtë i alarmit në botë:


8. "Një vajzë e meriton të ndihet e llastuar ndonjëherë".

9. Dy qenushë të vegjël, një qen irlandes.

10. "Unë ju tregova që macoku po e vjedh ushqimin. A do të më besoni mua tani që edhe ai han shumë?".


11. "Qeni im irlandez duke i dhuruar një puthje gjyqtarit, gjatë një shfaqjeje për qenë".

12. "Unë kam një vëlla të vogël dhe më duhet ta mbroj".

13. "Më duket se do ia fus gjumë pikërisht këtu".

14. "Po, ne jemi shumë rehat kështu".

15. A jeni një prej atyre pesonave që mendojnë se Labradorët e artë janë qenë të mëdhenj? Mendoni sërish..

16. "Qeni im irlandez është 7 muajsh dhe e urren ta kapim si një bebe".

17. "Shprehja e fytyrës së qenit tim irlandez kur e pa që unë nuk u ktheva rrugës për në parkun e qenve".

18. Qeni irlandez është shoqërues përfekt në shtrat.

19. "A mund të ha pak nga ky ushqim i shijshëm? Unë nuk do të rritem më shumë, të premtoj".


20. Këta qenushë irlandezë e dashurojnë gjalpën e kikirikut. A mund të supozoni se cka ka nxjerrë 'njeriu' i tyre nga frigoriferi?

Përktheu dhe përshtati: Literal Media

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001