Infektuar: 56138|Shëruar: 499604|Vdekur: 1433

12 të vdekur dhe 557 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se janë regjistruar 557 raste me COVID-19 në 24 orët e fundit, nga 1,948 testime.

12 pacientë ndëkrohë kanë vdekur si pasojë e infektimit.

Janë shëruar edhe 368 persona duke e çuar numrin në 18,849.

Raste aktive në Shqipëri janë 18,523.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001