Infektuar: 105715|Shëruar: 96012|Vdekur: 2191

10 skuadrat që e kanë siguruar Champions Leaguen sezonin e ardhshëm

Vetëm La Liga spanjolla i ka të ditura të gjitha ekipet që do të marrin pjesë në Champions League edicionin e ardhshëm.

Atletico Madrid, Real Madrid, Barcelona dhe Sevilla javë më parë e siguruan kualifikimin në garën më prestigjioze evropiane.

Përveq tyre edhe gjashtë ekipe tjera e kanë siguruar pjesëmarrjen neë Lig%n e Kampionëve për edicionin e ardhshëm.

Bëhet fjalë për Manchester Cityn, Bayern Munichun, Interin, Zenitin, Dynamo Kyiv dhe Ajax. 

LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001