Infektuar: 17414|Shëruar: 14868|Vdekur: 660

Ekskluzive: Ky është amaneti i fundit i 19 vjeçares që ia mori jetën vetes në Kamenicë

Një ngjarje e rëndë që ndodhi para pak ditësh në fshatin Poliçkë, tronditi jo vetëm Kamenicën e Gjilanin me rrethinë, por gjithë vendin.Lajmi se 19 vjeçarja, Arbesa Murseli Lipovica u gjet e varur në degën e një lisi në lagjen “Likovica” të këtij fshati, përveç se u cilësua si tragjedi, për shumëkënd ngriti edhe pikëpyetje lidhur me rrethanat dhe motivin e kësaj ngjarje tragjike, shkruan Gazeta Sinjali.Dilemat dhe pikëpyetjet u shtuan edhe më shumë, sidomos për familjen e viktimës dhe hetuesit policorë, të cilët me rastin e ekzaminimit të viktimës, në trupin e saj përveç telefonit, gjetën edhe një letër ngjyrë të verdhë, në të cilën 19-vjeçarja kishte lënë amanetin e fundit.Burime të afërta me familjen e viktimës, kanë bërë të ditur për Gazetën Sinjali se hetuesit policorë letrën e gjetën në xhepin e majtë të veshjeve sportive të viktimës, me një përmbajtje që ngritë dyshimet se vetëvrasja e saj mund të ketë qenë si rezultat i jetës së patolerueshme bashkëshortore.Në këtë letër shkruhet:“Falemiderit shum gjithve ama burrit tem kurrë hallall mos i koftë”.Por, si ndodhi ngjarja?19 vjeçarja jetonte me burrin, djalin 3 vjeçar dhe familjen e burrit në Gjilan, por në ditën kritike, e gjithë familja kishin shkuar në një shtëpi vikendi në fshatin Poliçkë, ku dyshohet se Arbesa vendosi t’i jepte fund jetës së saj.E ndjera sipas burimeve të afërta me familjen e saj, pa u vërejtur ishte larguar nga shtëpia në orën 16:00, kurse u gjet e varur në degën e një lisi në një distancë rreth 300 metra larg shtëpisë në orën 16:50.Trupi i pajetë i të ndjerës me urdhër të prokurorit është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, ndërkaq kanë nisur hetimet në Prokurorinë Themelore të Gjilanit, shkruan Gazeta Sinjali.Varrimi i të ndjerës është bërë në varrezat e Gjilanit.

Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Shfleto më shumë lajme nga kjo kategori
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001