Infektuar: 112|Shëruar: 6|Vdekur: 1

Premierliga nuk rifillon më 30 prill

30 prilli nuk do të jetë datë e rifillimit të futbolli anglez, ka mësuar Sportsmail.

Klubet e EFL kanë qenë të informuar se kriza e vazhdueshme e shkaktuar nga shpërthimi koronavirus ka bërë që gjasat për të luajtur në fund të muajit të ardhshëm të pamundur.

Një datë e re pritet të shpallet javën e ardhshme, pas një takimi në mes të Premierligës dhe EFL.

Zyrtarët kanë pranuar që, me vendin në mbyllje dhe lojtarët të paaftë për të stërvitur, 30 prilli nuk është një perspektivë realiste.

Një javë më parë, pezullimi u zgjat deri në 30 prill, me Federatën e Futbollit duke rënë dakord se sezoni aktual mund të “zgjatet pafundësisht”.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001