Infektuar: 1067|Shëruar: 844|Vdekur: 30

Kylie Jenner dhuron një milion dollarë për mjekët për t’i ndihmuar me gjendjen e coronavirusit

Kylie Jenner ka arritur të ketë pasuri në vlerë mbi një miliard dollarë falë markës së saj të njohur “Kylie Cosmetics”.

Dhe modelja 22-vjeçare po ndan disa nga ato pasuri për të ndihmuar punonjësit e kujdesit shëndetësor që po trajtojnë pacientë të diagnostikuar me coronavirus, shkruan DailyMail.

Të mërkurën u pretendua nga TMZ që ylli i serialit “Keeping Up With The Kardashians” ka dhuruar një milion dollarë për të ndihmuar mjekët të marrin maska për fytyrën, mbrojtëse të fytyrës dhe mjete mbrojtëse që u duhen për të ndihmuar të sëmurët.

Kylie Jenner (Foto: Rich Fury/Getty Images/Guliver)

Gjinekologia e cila u kujdes për ardhjen në jetë të vajzës së saj, Stormy, falënderoi Kylien duke u shprehur: “Unë jam pa fjalë, sytë e mi janë të mbushur me lot gëzimi dhe zemra ime është kapluar nga mirënjohja”.

“Unë shpreha një dëshirë për Universin që të mblidhte maska mbrojtëse për punonjësit tanë të guximshëm të kujdesit shëndetësor dhe sot ëndrra ime u realizua”, theksoi ajo.

Ajo pastaj shtoi: “Unë kurrë nuk jam ndjerë më e bekuar që jam mjeke, pasi duke ndihmuar punëtorët tanë të guximshëm të ER dhe ICU ndjehem po aq mirënjohës sa të ndihmojnë pacientët e mi. Nga thellësia e zemrave tona, FALEMINDERIT Kylie Jenner. Ti je heroina jonë. Ky dhurim bujar do të ndihmojë në shpëtimin e shumë jetëve të çmuara. Bota jonë është një vend më i mirë me ju në të. Te dua shumë”.


LITERAL.MEDIA

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Ekonomi
Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001