Infektuar: 132|Shëruar: 16|Vdekur: 1

Kryeministri në detyrë, Kurti sot bëri homazhe pranë arkivolit të aktores së shquar, Leze Qena

Sot u bënë homazhe pranë Teatrit Kombëtar, për të ndjeren aktoren Leze Qena.

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka bërë sot homazhe dhe vendosi lule pranë arkivolit të aktores së shquar të Kosovës, Leze Qena, e cila dje ndërroi jetë.

Roli i aktores Qena duhet vlerësuar lartë, sepse varësisht nga mosha e gjithsecilit prej nesh, ajo ishte ose nëna ose gjyshja ideale.

LITERAL.MEDIA

Lexo po ashtu

Lajmet e fundit

Të rekomanduara

Hulumtime
Opinione
Take Me Top
Aktualitete Hulumtime Ekonomi Sport Shëndetësi Teknologji Opinione Rozë Kulturë Dossier 1001